Son dönemlerde akıllı telefon üreticilerinin Türkiye’de üretime başladığını sık sık duyuyoruz. Oppo’nun ardından Türkiye’de üretime başlayacağını açıklayan Çinli Xiaomi şirketinin ülkemizde üreteceği ilk akıllı telefon ortaya çıktı.


Gelen bilgilere göre şirket, ülkemizde ilk olarak Xiaomi Redmi 9C modelinin üretimine başlayacak. Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ın Xiaomi fabrikasına yaptığı ziyarette ortaya çıkan akıllı telefonun deneme üretimleri gerçekleştirildi.


Yakın zamanda seri üretim başlayacak

Xiaomi ve Salcomp’un işbirliği ile üretim yapan fabrika, eğer her şey yolunda giderse önümüzdeki aylarda daha fazla Xiaomi akıllı telefonunu kullanıcılarla buluşturacak.

eneme üretimi gerçekleştirilen akıllı telefonun önümüzdeki günlerde seri üretimi başlayacak. Ülkemizde 1.900 TL bandında satılan akıllı telefonun ülkemizde seri üretime başlanması halinde satış fiyatında ciddi bir düşüş bekleniyor.


İlk yerli üretim Xiaomi Redmi 9C özellikleri


Xiaomi’nin Türkiye’de üreteceği ilk akıllı telefon Redmi 9C olacak


En iyi fiyat-performans akıllı telefonlarından biri olan Xiaomi Redmi 9C, 6.53 inç IPS LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. RAM tarafında 2GB‘lik bir belleğe sahip olan akıllı telefon, oyun odaklı MediaTek Helio G35 işlemcisinden güç alıyor. Akıllı telefon kamera tarafında bizi çok fazla üzmüyor. Arka tarafta 13 Megapiksel ana kamera, 5 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 2 Megapiksel derinlik sensörü bizleri karşılıyor. Ön tarafta ise 5 megapiksellik selfie kamerası konumlandırılmış.


Batarya tarafında 10W‘lık hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh‘lik bir pil yer alıyor. 32GB‘lik depolama ile gelecek akıllı telefon, 512 GB’a kadar microSD kart desteği sunuyor.


Kaynak: https://shiftdelete.net/iste-xiaomi-sirketinin-turkiyede-uretecegi-ilk-telefon