İndirmeler Son 10 Yılın En Düşük Seviyesinde

Bir zamanlar gündemi takip etmek için vazgeçilmez olan Twitter, haber uygulamaları arasında öne çıkan bir sosyal platformdu. Ancak, Elon Musk'ın CEO olarak göreve gelmesiyle birlikte Twitter tamamen yeni bir kimlik kazanma sürecine girdi ve "tweet" gibi terimler artık unutulmaya başlandı. Popüler sosyal ağ, bu değişimle birlikte zorlu bir döneme girdi. Apptopia tarafından hazırlanan güncel rapora göre, bu isim değişikliği, yeni CEO'nun açıklamalarının aksine, Twitter'ın indirme rakamlarında son iki ayda yaklaşık %30'luk bir düşüş yaşamasına neden oldu.


Yeni Hesap Açılışları Beklenenden Düşük

Web tabanlı Twitter.com platformu da ziyaretçi trafiğinde azalmalar yaşamaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen kullanıcı sayısı, Ağustos ayında bir önceki yıla göre %10 azaldı. Twitter, hala aylık olarak 15-30 milyon yeni kullanıcının platforma katıldığını iddia ediyor, ancak son verilere göre X, Ağustos ve Eylül ayları arasında yalnızca 10 milyon yeni kullanıcı kazanabildi.


Aktif Kullanıcı Sayısında Düşüş: Hedef Uzakta

Twitter, aktif kullanıcı sayısında da düşüş yaşamaktadır. Temmuz ayında günlük aktif kullanıcı sayısı 253 milyonken Eylül ayında bu sayı 249 milyona geriledi. Aynı dönemde aylık aktif kullanıcı sayısı da 398 milyondan 393 milyona düştü. Bu rakamlar, Elon Musk'ın 2024 yılına kadar aylık 1 milyar kullanıcı hedefine oldukça uzak olduğunu göstermektedir.Twitter için İzlenmesi Gereken Yol

Twitter, marka yenidenleştirme sürecinin olumsuz etkilerini aşmak için hızlı ve etkili adımlar atmaya ihtiyaç duymaktadır. Kullanıcı ilgisini çekmek ve yeni kullanıcıları platforma çekmek için güçlü stratejiler geliştirmelidir. Ayrıca, içerik kalitesine odaklanarak günlük ve aylık aktif kullanıcı sayılarını artırmalıdır. SEO uyumlu anahtar kelimeleri kullanarak içeriği optimize etmek de büyük önem taşır. Twitter, geleceğini şekillendirecek stratejileri benimseyerek hedeflerine ulaşabilir.