Ülkemizde rahatsız edici haberler aldığımız zaman, sosyal medya profilimizi karartarak yaşanan duruma olan tepkimizi dile getirebiliriz. Kullanıcılardan Facebook, Instagram, Twitter profil fotoğraflarımı nasıl karartırım sorularını sıkça alıyoruz. Aşağıdaki örnek görsellerimizi kullanarak profilinize siyah görselleri yükleyebilirsiniz.


Sosyal Medya Platformlarında Profil Fotoğrafı Boyutları

Sosyal medya platformlarının her biri, profil resmi olarak farklı boyutta resimler kullanmaktadır. Facebook’ta profil fotoğrafı güncelleme özelliği sayesinde, mevcut resminiz üzerine birçok farklı eklemeler yapabiliyorsunuz fakat tamamen karartılmış bir profil resmi seçeneği yoktur maalesef. Bu işlem için tüm sosyal medya platformlarına uyacak boyutta hazırladığımız örnek resimleri indirerek yükleyebilirsiniz.


Facebook, Twitter ve Instagram Profil Fotoğrafınızı Karartmak İçin

Örnek görselimizi indirip profil fotoğrafınıza yükleyebilirsiniz. İşte adımlar:Resmi İndirin: Resme sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıklayarak telefon veya bilgisayarınıza indirin.


Facebook’a Yüklemek İçin:

Haber Kaynağınızda, sol üstteki adınıza tıklayın ve fareyi profil resminizin üzerine getirin.

"Profil Resmini Güncelle"ye tıklayın.

Bilgisayarınızdan bir fotoğraf yükleme seçeneğini işaretleyerek fotoğrafınızı yükleyin.

Facebook Kapak Fotoğrafınızı Karartmak İçin:

Aşağıdaki örnek görseli indirerek kaydedin.Resme sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıklayarak telefonunuza veya bilgisayarınıza indirin.

Profilinize yükleyin.

Sonuç

Bu işlem ile profilinizi karartmış olacaksınız. Daha doğrusu profilinize tamamı siyah bir tepki fotoğrafı yüklemiş olacaksınız. İşlemi uygularken sorun yaşıyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz. Umarım bu fotoğrafları hiç kullanmak zorunda kalmayız.