Küresel çip krizi, pandemi ve ülkemiz özelinde artan döviz kuru gibi nedenlerden dolayı otomobil fiyatları adeta tavan yaptı. Durum böyle olunca bundan birkaç ay önce 100 bin bandında fiyatlarla satılan araçlar, zamların gelmesinin ardından sıçrama yaparak 500-600 bin seviyelerine kadar çıktı.

Geçtiğimiz aylarda yapılan ÖTV indirimi sonrası fiyatlarda ufak bir düşüş yaşansa da, otomobil üreticileri tarafından belirli aralıklarla güncellenen fiyatlar sonrası indirimler yerini yeniden zamlara bıraktı. Peki ülkemizde uygun fiyatla satılan Renault Taliant bu durumdan nasıl etkilendi? İşte Renault Taliant Eylül 2022 fiyat listesi!

Renault Taliant sürücülere neler sunuyor?

Renault Taliant; an itibari ile ülkemizde iki motor seçeneği ile satışta. Bunlardan ilki 65 beygir güç ve 95 nm tork ürebilen 1.0 Sce. Benzinli motor, 5 ileri manuel şanzımanın yanı sıra şehir içi 6,2, şehir dışı 4,9 litre yakıt tüketimi vadediyor.


İkinci motor seçeneği diğerine kıyasla daha güçlü olan 1.0 Turbo X-tronic diyebiliriz. 90 beygir güç ve 142 nm tork üretebilen benzinli motorun yakıt tüketimi ise fabrika ölçümlerine göre şehir içi 6,5 litre ve şehir dışı 5,1 olarak belirlenmiş.

Renault Taliant, Joy ve Touch olmak üzere iki farklı donanım paketiyle geliyor. Giriş seviyesi Joy paketinde manuel klima, manuel arka camlar, 3.5 inç TFT gösterge paneli, USB ve Bluetooth bağlantılı radyo sistemi mevcut. Öte yandan arka park sensörü ve ön sis parı gibi donanımlar opsiyon satın alınabiliyor.


Touch paketinde ise işler biraz daha değişiyor ve otomatik klima, elektrikli arka camlar, arka park sensörü, hız sabitleyici 8 inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi, Bluetooth ve USB bağlantısı ve Apple CarPlay gibi özellikler standart olarak karşımıza çıkıyor.

Otomobilin fiyatlarına baktığımızda eylül ayında ağustos ayına kıyasla ufak bir artışın olduğunu söylemek mümkün. Bu noktada giriş seviyesi Joy 1.0 Sce 65 bg seçeneğinin fiyatı aynı kalırken, diğer iki opsiyonun fiyat etiketleri sırasıyla 6 bin ve 2 bin 100 TL arttı.
Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Renault Taliant’ın fiyatı ve sunduğu özellikler nasıl? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.